OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Aktuality
O škole
Obory na škole
Informace pro uchazeče
Informace pro studenty
Europass
Profesní kvalifikace
Dálkové studium
Publicita školy
Other languages
Život školy
Výchovné poradenství
Školní metodik prevence
Školní vzdělávací program
Projekty na škole
Domov mládeže
Karate
Logo EVP_700x500_black.png
metodik.png
885.png
HOUFEK_logo.png
logo-kav.jpg
myEnglishLab.png
BClogo.jpg
eu.jpg
vs.png
karate.png
ack.jpg
Jste zde: Aktuality arrow Domov mládeže arrow Charakteristika
Odpočet dní

Tisk E-mail
Domov mládeže  při SOŠ  a SOU řemesel  Kutná Hora

Žákům se špatným dopravním spojením do školy nabízíme ubytování v našich domovech mládeže. První z nich se nachází přímo v areálu školy v Čáslavské ulici a jeho kapacita je 96 ubytovaných žáků. Druhý domov mládeže, jehož kapacita je 39 ubytovaných, stojí v centru Kutné Hory, v Husově ulici. Tento domov mládeže je v současné době využíván ke komerčnímu ubytování.

Domov mládeže zabezpečuje žákům školy ubytování a celodenní stravování. Úrovní vybavení paří k nejmodernějším v regionu. Žáci jsou ubytováni ve čtyřlůžkových pokojích s vlastní koupelnou se sprchovým koutem a sociálním zařízením. K dispozici mají několik kluboven s rozličným zaměřením a vybavením. Každý si zde může zahrát mnoho společenských her, sledovat TV se satelitním příjmem a videorozvodem. V DM je solidně vybavená knihovna, kde si žáci mohou zapůjčit rozličnou beletrii zábavnou i naučnou. Pokoje DM jsou propojeny Wi-Fi sítí. 
Nejzajímavější a pro tento věk nejpřitažlivější jsou široké možnosti sportovního vyžití. Žáci ubytovaní i denně dojíždějící mohou celoročně navštěvovat novou sportovní halu určenou k provozování takřka všech míčových her, gymnastiky i některých disciplín lehkoatletických. Součástí haly je rovněž účelně vybavená posilovna. V areálu školy jsou další sportoviště, na kterých lze od jara do podzimu provozovat mnoho sportů /např. tenisový kurt, kuželková dráha, minigolf, hřiště na nohejbal, odbíjenou, badminton, basketbal a malou kopanou/.Velké oblibě se těší pravidelná cvičení dívek /aerobik, zumba, jóga, kalanetika, strečink, posilování/. Milovníky minigolfu jistě potěší deset drah různých obtížností.

V budově domova mládeže jsou rozmístěny stoly na stolní tenis a stolní fotbal a vzduchovková střelnice, která patří k nejnavštěvovanějším.

Necelých sto metrů od areálu školy je plavecký bazén s venkovním koupalištěm s tobogány a skluzavkami, o pár kroků dále pak krytý zimní stadion. Žáky hojně navštěvovaná je i bobová dráha.

Jednou z nejatraktivnějších činností je vodní turistika. Dostatečný počet lodí a občasné výjezdy na blízké i vzdálenější vodní toky jsou zpestřením volných chvil v domově mládeže. Velkému zájmu se těší i cykloturistika. Horská kola, jimiž naše škola disponuje, jsou v časté permanenci.

V zimním období je využíváno vybavení pro sjezdové i běžecké lyžování. Při dobrých sněhových podmínkách jsou výlety na běžkách okolím Kutné Hory nezapomenutelné.

Domov mládeže však nežije pouze sportem. Pravidelná příprava na výuku je základem pro úspěšné absolvování studií v naší škole. V průběhu školního roku se zde uskuteční řada rozličných přednášek, soutěží, kvízů a besed.

Zájem dívek i chlapců poutají i další činnosti organizované domovem mládeže. K dispozici zde jsou šicí stroje, na kterých si děvčata šijí kostýmy pro divadelní vystoupení, jež nacvičují pravidelně před vánocemi pro děti z mateřských i základních škol. Hoši zase vyrábí různé drobné dárky z textilu, dřeva či papíru nebo lepí modely.

Rovněž o kulturní činnost je mezi ubytovanými značný zájem. Pravidelné návštěvy divadla, kina a vycházky do historických částí Kutné Hory nebo zajímavých míst v blízkém okolí jsou dalším zpestřením volného času žáků.

A nyní pár slov k provozu DM. Žáci jsou ubytováni na základě řádně vyplněné a včas podané přihlášky zákonným zástupcem. Vyrozumění o přijetí dostanou společně s nástupními pokyny a kopií Vnitřního řádu DM.

Ubytovaní, kteří se celodenně stravují, zaplatí nyní 79,-Kč /snídaně 17,-Kč, svačina 12,-Kč, oběd 27,-Kč, večeře 23,-Kč/. Cena za ubytování činí měsíčně 850,-Kč.

Domov mládeže je v provozu během školního roku kromě prázdnin, víkendů a svátků. Provoz DM začíná v neděli v 18,00 hodin a končí v pátek ve 14,00 hodin.

Ubytovaní žáci jsou povinni dodržovat Vnitřní řád DM a řídit se pokyny zaměstnanců školy. Pokud některý žák tento řád během roku výrazněji poruší, ukončí s ním vedení školy pobyt v DM.

Věříme, že žáci, kteří se rozhodnou pro pobyt v našem domově mládeže zde budou spokojeni, najdou si tu nové přátele a pozitivními podněty rozšíří okruh svých zájmů. 

Na brzkou shledanou se těší kolektiv vychovatelů domova mládeže. 

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 
 
468x60_V2.jpg