OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Aktuality
O škole
Obory na škole
Informace pro uchazeče
Přijímací řízení 2018-19
Informace pro studenty
Europass
Profesní kvalifikace
Dálkové studium
Publicita školy
Other languages
Život školy
Výchovné poradenství
Školní metodik prevence
Školní vzdělávací program
Projekty na škole
Domov mládeže
Karate
Šablony 3
office_365_logo.png
Logo EVP_700x500_black.png
metodik.png
HOUFEK_logo.png
logo-kav.jpg
myEnglishLab.png
BClogo.jpg
eu.jpg
vs.png
karate.png
ack.jpg
Jste zde: Aktuality arrow Domov mládeže arrow Charakteristika
Odpočet dní

Tisk E-mail
Domov mládeže  při SOŠ  a SOU řemesel  Kutná Hora

Žákům se špatným dopravním spojením do školy nabízíme ubytování v našich domovech mládeže. První z nich se nachází přímo v areálu školy v Čáslavské ulici a jeho kapacita je 96 ubytovaných žáků. Druhý domov mládeže, jehož kapacita je 39 ubytovaných, stojí v centru Kutné Hory, v Husově ulici. Tento domov mládeže je v současné době využíván ke komerčnímu ubytování.

Domov mládeže zabezpečuje žákům školy ubytování a celodenní stravování. Úrovní vybavení paří k nejmodernějším v regionu. Žáci jsou ubytováni ve čtyřlůžkových pokojích s vlastní koupelnou se sprchovým koutem a sociálním zařízením. K dispozici mají několik kluboven s rozličným zaměřením a vybavením. Každý si zde může zahrát mnoho společenských her, sledovat TV se satelitním příjmem a videorozvodem. V DM je solidně vybavená knihovna, kde si žáci mohou zapůjčit rozličnou beletrii zábavnou i naučnou. Pokoje DM jsou propojeny Wi-Fi sítí. 
Nejzajímavější a pro tento věk nejpřitažlivější jsou široké možnosti sportovního vyžití. Žáci ubytovaní i denně dojíždějící mohou celoročně navštěvovat novou sportovní halu určenou k provozování takřka všech míčových her, gymnastiky i některých disciplín lehkoatletických. Součástí haly je rovněž účelně vybavená posilovna. V areálu školy jsou další sportoviště, na kterých lze od jara do podzimu provozovat mnoho sportů /např. tenisový kurt, kuželková dráha, minigolf, hřiště na nohejbal, odbíjenou, badminton, basketbal a malou kopanou/.Velké oblibě se těší pravidelná cvičení dívek /aerobik, zumba, jóga, kalanetika, strečink, posilování/. Milovníky minigolfu jistě potěší deset drah různých obtížností.

V budově domova mládeže jsou rozmístěny stoly na stolní tenis a stolní fotbal a vzduchovková střelnice, která patří k nejnavštěvovanějším.

Necelých sto metrů od areálu školy je plavecký bazén s venkovním koupalištěm s tobogány a skluzavkami, o pár kroků dále pak krytý zimní stadion. Žáky hojně navštěvovaná je i bobová dráha.

Jednou z nejatraktivnějších činností je vodní turistika. Dostatečný počet lodí a občasné výjezdy na blízké i vzdálenější vodní toky jsou zpestřením volných chvil v domově mládeže. Velkému zájmu se těší i cykloturistika. Horská kola, jimiž naše škola disponuje, jsou v časté permanenci.

V zimním období je využíváno vybavení pro sjezdové i běžecké lyžování. Při dobrých sněhových podmínkách jsou výlety na běžkách okolím Kutné Hory nezapomenutelné.

Domov mládeže však nežije pouze sportem. Pravidelná příprava na výuku je základem pro úspěšné absolvování studií v naší škole. V průběhu školního roku se zde uskuteční řada rozličných přednášek, soutěží, kvízů a besed.

Zájem dívek i chlapců poutají i další činnosti organizované domovem mládeže. K dispozici zde jsou šicí stroje, na kterých si děvčata šijí kostýmy pro divadelní vystoupení, jež nacvičují pravidelně před vánocemi pro děti z mateřských i základních škol. Hoši zase vyrábí různé drobné dárky z textilu, dřeva či papíru nebo lepí modely.

Rovněž o kulturní činnost je mezi ubytovanými značný zájem. Pravidelné návštěvy divadla, kina a vycházky do historických částí Kutné Hory nebo zajímavých míst v blízkém okolí jsou dalším zpestřením volného času žáků.

A nyní pár slov k provozu DM. Žáci jsou ubytováni na základě řádně vyplněné a včas podané přihlášky zákonným zástupcem. Vyrozumění o přijetí dostanou společně s nástupními pokyny a kopií Vnitřního řádu DM.

Ubytovaní, kteří se celodenně stravují, zaplatí nyní 79,-Kč /snídaně 17,-Kč, svačina 12,-Kč, oběd 27,-Kč, večeře 23,-Kč/. Cena za ubytování činí měsíčně 850,-Kč.

Domov mládeže je v provozu během školního roku kromě prázdnin, víkendů a svátků. Provoz DM začíná v neděli v 18,00 hodin a končí v pátek ve 14,00 hodin.

Ubytovaní žáci jsou povinni dodržovat Vnitřní řád DM a řídit se pokyny zaměstnanců školy. Pokud některý žák tento řád během roku výrazněji poruší, ukončí s ním vedení školy pobyt v DM.

Věříme, že žáci, kteří se rozhodnou pro pobyt v našem domově mládeže zde budou spokojeni, najdou si tu nové přátele a pozitivními podněty rozšíří okruh svých zájmů. 

Na brzkou shledanou se těší kolektiv vychovatelů domova mládeže. 

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 
 
468x60_V2.jpg