OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Aktuality
O škole
Obory na škole
Informace pro uchazeče
Přijímací řízení 2018-19
Informace pro studenty
Europass
Profesní kvalifikace
Dálkové studium
Publicita školy
Other languages
Život školy
Výchovné poradenství
Školní metodik prevence
Školní vzdělávací program
Projekty na škole
Domov mládeže
Karate
Šablony 3
office_365_logo.png
Logo EVP_700x500_black.png
metodik.png
HOUFEK_logo.png
logo-kav.jpg
myEnglishLab.png
BClogo.jpg
eu.jpg
vs.png
karate.png
ack.jpg
Jste zde: Aktuality
Odpočet dní

Úspěšný absolvent
Marek Růžička – úspěšný absolvent oboru truhlář Tisk E-mail
Thursday, 13 November 2014
Jednoho slunného čtvrtečního dopoledne jsem se vypravila za úspěšným truhlářem Markem Růžičkou a vyzpovídala ho, jak se mu daří v jeho oboru. Z prvního setkání s ním jsem měla trochu obavy. Už při domlouvání rozhovoru mi bylo jasné, že je velmi vytížený a zřejmě nestihneme probrat zdaleka všechno, co by mě zajímalo. 
marek_rika.jpg
Celý článek...
 
Tereza Poláčková – Kosmetické studio Tereza Tisk E-mail
Saturday, 21 June 2014

Kosmetické služby podle průzkumu trhu práce stále patří mezi obory s perspektivním uplatněním v roli soukromého podnikatele. Podle Terezy Poláčkové, úspěšné absolventky kosmetických služeb na SOŠ a SOU řemesel v Kutné Hoře, se jedná o samostatnou práci založenou na poskytování osobních služeb, proto se řada absolventů rozhodne právě pro start své podnikatelské dráhy. V současné době je sice možné v tomto oboru a v oborech příbuzných nalézt provozovny všech velikostních kategorií, ale ty nejmenší jednoznačně převládají. Vzhledem k charakteru poskytovaných služeb, podnikatelský úspěch v oboru nestojí pouze na profesní zručnosti, ale i na schopnosti dobrého sociálního kontaktu, kultivovaném zevnějšku a vystupování. Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o studijně velmi atraktivní profesi, funguje dnes na území ČR celá řada takto zaměřených salonů.

 0.jpg

Celý článek...
 
Uměleckořemeslný zpracovatel kovu Jaroslav Jiráň, úspěšný absolvent oboru Strojní mechanik Tisk E-mail
Wednesday, 12 March 2014

Řemeslo má zlaté dno,“ říkávalo se kdysi. Dokonce i vůdčí osobnosti minulého režimu si dobře uvědomovali, že musíme vyrábět kvalitní, a v zahraničí velmi dobře prodejné zboží, proto věnovali maximální pozornost tradičním strojírenským oborům. Tyto obory vzdělávaly nové generace v učebních oborech nástrojař, soustružník, frézař, zámečník, truhlář, zedník, elektrikář. Dnes však u nás kvalitní odborníci v těchto profesích chybí. Je na čase si uvědomit, že mistrů, kteří po generace předávali své znalosti a zkušenosti svým žákům, opravdu ubývá a další generace nových mistrů nepřichází. Nedostatek mistrů a kolegů pociťuje i náš úspěšný absolvent Jaroslav Jiráň, který nás navštívil a vyprávěl nám o své práci. Tvrdí, že bychom se měli učit řemeslu, dokud je ještě od koho. V následujících řádcích si můžete přečíst, kdo je vlastně zmiňovaný úspěšný absolvent JJ.

P1020636.JPG

Celý článek...
 
 
468x60_V2.jpg